Witajcie na moim blogu.

Cieszę się że tu trafiliście. Czy to z namysłem czy przez przypadek, mam nadzieję że to co tu zobaczycie choć troszeczkę sprawi wam przyjemność, badź w jakikolwiek sposób zainspiruje do tworzenia czegokolwiek :)

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz tu ślad swoich odwiedzin.

BUY HANDMADE // KUP HANDMADE

Nie jest to łatwe niż zakupy w zwykłym sklepie. 
Nie znajdziesz rękodzieła w dużych marketach czy sieciach handlowych.  
Może to jest powodem tego, że ludzie kupują prezenty z taśmy, produkowane masowo przez maszyny, "chinszczyzne" łatwo dostępną i tanią, produkty promowane w każdej gazetce na bilbordach czy w mediach, a produkty HANDMADE już nie są tak reklamowane i trzeba troche wysiłku włożyć w poszukiwaniu właściwego i odpowiedniego prezentu. 
Trzeba wiedzieć gdzie szukać i jak. 
A przecież prezenty ręcznie robione są świetne, 
jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i unikatowe! 

Dlaczego więc warto kupować HANDMADE? 
Oto lista 10 powodów: 1. Unikalne! Ciekawe! Wyjątkowe! Jedyne w swoim rodzaju! 
Wiele ręcznie wykonanych przedmiotów jest zupełnie inna niż te które możesz znaleść na półce sklepowej. Prawdopodobnie możesz trafić też na rzeczy których NIGDY nie znajdziesz w żadnym dużym sklepie. Obdarowując kogoś tym wyjątkowym prezentem HANDMADE możesz wzbudzić trochę zazdrości i ciekawości u innych, którzy będą się zastanawiać gdzie oni też mogą dostać taką rzecz/przedmiot. 

2. Personalny! Nie możesz znaleść czegoś wystarczająco wyjątkowego czy dokładnie tego czego szukasz? Wielu rękodzielników jest chętnych i gotowych aby stworzyć to co chcesz i to czego szukasz! To idealne rozwiązanie dla tego kto jest troche "inny", "orginalny" i nie lubi stereotypów. Albo świetny pomysł kiedy trzeba określić wielkość/rozmiar, a w sklepie są dostępne TYLKO standardy.


3. Poprawa lokalnej gospodarki. Wspieranie lokalnych artystów oznacza również wspieranie lokalnej gospodarki, małych lokalnych biznesów. Społeczność naprawde przynosi korzyści, gdy Twoje pieniądze krążą w Twojej okolicy.


4. Recykling! Upcykling! Kosz skarbów! Obecnie przedmioty HANDMADE wykonane z recyklingu można łatwo znaleść. To świetny sposób by zatrzymać rzeczy, które miały być wyrzucone na złomowisko czy składowisko śmieci. Możesz być dumny kupując "zielone" produkty ;) i dbając o środowisko.

5. Bezpośrednio wspierasz artystę! A ponieważ kupujesz od twórcy/artysty, pomijasz pośrednika, który sprawia że cena za produkt idzie w górę. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że dajesz pieniądze prosto do kieszeni twórczy, który w pełni na nie zasługuje. 


6. Jakość. Ludzie skarżą się cały czas, że rzeczy nie są wykonane tak jak kiedyś i że wszystko się rozpada szybko i bardzo łatwo. Artyści/ rękodzielnicy pracują bardzo ciężko i z dużą uwagą, starnannością i dokładnością by ich produkty były wysokiej jakości.


7. Spokojniej i bez tłumów. Możesz uniknąć centrów handlowych, które są pełne tłumów, kolejek i śpieszących się kupujących. Możesz wziąść udział w targach rzemiosła, wybrać się na jarmark rękodzieła lub jeśli chcesz wogóle uniknąć tłumów zakupić HANDMADE przez Internet bezpośrednio z blogów rękodzielników bądź z ich niewielkich wirtualnych sklepików pełnych wyjątkowych i niepowtarzalnych przedmiotów.


8. Połączenie. Tworzysz specjalną więź z artystą. Relacje które będziesz prawdopodobnie pamiętał bardzo długo, jeśli nie na zawsze. A ponownie wracając w następnych latach na kolejne święta w przyszłym roku niesamowicie ich uszczęśliwiasz będąc już ich stałym klientem ;)


9. Znajomość pochodzenia produktu. Wiesz skąd pochodzi produkt i kto go zrobił. Nie musisz się zastanawiać czy jakieś dzieci były zaangażowane podczas produkcji czy ludzie wykorzystani do celu powstania tego produktu. 


10. Pobudzenie kreatywności. Wspierasz czyjąś kreatywność i umiejętności. To wspaniałe uczucie wiedzieć że ktoś docenia to co robisz i zaczęca aby to kontynuować. Niech Artyście/Rękodzielnicy/Twórcy HANDMADE wiedzą, że mają Twoje wsparcie! 


A jaki jest TWÓJ powód 
by KUPIĆ HANDMADE??? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...